Історія закладу освіти

Історія створення Н – Олександрівської школи:

Йшов 1926 рік. державу очолив Й.В. Сталін. В цей час вирішено було підняти промисловість, а для цього потрібні були кошти, фахівці, устаткування. Та першочерговим завданням було підняття освіти на вищий рівень. Це розуміло керівництво країни, підтримувало все населення.

В нашому селі не було ніякого освітнього закладу. 1926 – 1927 навчальному році запрацювала початкова школа. Районний відділ освіти прислав у село молодих фахівців – Прокоф’єва Бориса Васильовича та Агнесу Порфирівну. З першого вересня 1926 року діти пішли до школи.

Але настав 1941рік, 22 червня... страшна звістка прийшла до кожного. Війна...

Територія нашого села також була захоплена фашистами. В школі, яку захопили німці, була створена комендатура. Комендант Гомець виявився добродушною людиною. На горищі приміщення зберігалися карти, глобуси, парти та шкільні речі. У роки війни Агнеса Порфирівна навчала дітей у хаті Дусі Вершаденко.

1945 рік. Настав час відбудови. Осінню діти знову пішли до школи. Та вже існувала не початкова, а семилітня школа. У класах дітей стало більше.

1968 році – утворена восьмирічна школа .

Гарне наше село. Вулиці асфальтовані, прокладені тротуари, безліч чудових будинків. Замість землянок з'явилися добротні будинки з гаражами на подвір'ї, новими сучасними меблями.

Найпрекрасніша архітектурна споруда села - школа. Збудована вона за кошти радгоспу імені газети «Правда». Силами своїх і залучених робітників. Будівельникам допомагали не лише працівники радгоспу, а й вчителі та батьки. Бригадир будівельників - А. П. Буяницький. Кінцева мета досягнута і 1 вересня 1992 року за парти сіло 106 дітей в новій школі-красуні. Директора школи Кондратенко Любов Іванівну важко застати в своєму кабінеті. Весь час вона переймається проблемами школи. Ось уже майже 30 років вона працює директором Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Спортивна зала в школі одна із найбільших в районі, тут проводяться районні змагання з волейболу, баскетболу, міні-футболу. Маємо чудовий кабінет інформатики, який оснащений найсучаснішою комп'ютерною технікою. А в актовому залі проводиться велика кількість свят. Всі заздрять нашій школі, бо в нас єдина на весь район теплиця. Адже це царство рослин і доглядають за цим царством самі учні. Протягом року вирощують овочі для шкільної їдальні. Школа опалюється природним газом.

Хоча школа дуже молода, проте не зважаючи на її вік, про неї можна говорити і розповідати. «П'ять чудес» які має наша школа: дружній колектив, велику спортивну залу, ВІА, учнівський колектив, історико-краєзнавчий музей та кімнату народознавства. Кожен вчитель намагається оформити свій клас так, щоб у ньому було затишно та комфортно.

Кiлькiсть переглядiв: 980

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.